Moje konto Moje konto

Lucerna - zdrowy przewód pokarmowy jej sekretem młodości

Lucerna i sekret młodości

alfalfa-salatka-lucerna-ziola-zdrowie-przewod_pokarmowy.jpgPodczas mojej podróży do Meksyku, lucernę znajdowałam prawie w każdym menu. Była w sosach, sałatkach i zupach, a nawet w słodkim deserze. Wszędzie szukaliśmy alfaalfa bogatego w cenny chlorofil i spożywaliśmy w posiłkach. Dzięki temu, jako uczestnicy podróży po Meksyku, czuli się dobrze i nie cierpieliśmy na niestrawność.

Doktor Prof. Garban Zen w swojej pracy LIQUID CHLOROPHYLL NOWOŚĆ W ODŻYWIANIU, pisała tak:

""Zieleń jest dominującym kolorem wegetacji przez znaczną część okresu wzrostu. Charakterystyczny zielony kolor roślin to efekt barwnika chlorofilu, który w znacznych ilościach obecny jest w liściach roślin. Chlorofil nazwano „Płynnym słońcem”, ponieważ˝ absorbuje energii "słoneczną". Jest takie powiedzenie, które brzmi: „Zielone wnętrze, czyste wnętrze”. *

 

Zdrowy przewód pokarmowy, śluzówka żołądka i dwunastnicy, zdrowa mikroflora i cały organizm

alfalfa-lucerna-chlorofil-ziola.jpgJest ona nazywana wielkim uzdrowicielem. W 100 gramach lucerny zawarte jest 8000 j.m. (jednostek międzynarodowych) witaminy A oraz od 20000 do 80000 j.m. witaminy K. Ta druga wspomaga krzepnięcie krwi i zapobiega zbyt dużej utracie krwi podczas miesiączkowania, krwotoków i w hemofilii. W rodzinie stosowaliśmy ten produkt szczególnie przy nadkwasocie żołądka i w refluksie żołądkowym. Działa ona oczyszczająco na krew i wspomaga również laktację.

Lucerna jest dobrym, naturalnym środkiem przeczyszczającym, moczopędnym i obniżającym gorączkę.

Polecam ją w postaci Green Care przy ostrych i przewlekłych zaburzeniach trawienia.
Pomagała w przypadku biegunek, zaparć, żylaków odbytu, wzdęć i braku apetytu. Dzięki temu możemy też zapobiegać rozwojowi grzybicy oraz patogennej flory.

Green care ma właściwości antyseptyczne, detoksykacyjne i alkalizujące. Może zapobiegać nieświeżemu oddechowi z ust i przykremu zapachowi ciała. Stymuluje układ odpornościowy, odmładza i witalizuje organizm, poprawia kondycję skóry i włosów.

Lucerna zawarta w produktach o nazwie Green care i Liquid Chlorophyll i ich składnikach, stanowią sekret naszej młodości, sprawności i długowieczności. Serdecznie polecam ten produkt.

Oprac. Renata Zarzycka-Bienias

Zamów lucerne w postaci 240 tabletek GREENN CARE >>

Zamów lucernę w postaci płynnego wyciągu chlorofilu LIQUID CHLOROPHYLL >>

       

greencare-calivita-chlorofil-suplementy-lucerna-ziola.jpg  chlorofil-greencare-liwuidchlorophyll[1].jpg  liquid_chlorophyll.png


Doktor Prof. Garban Zen o lucernie i chlorofilu - naukowo w artykule LIQUID CHLOROPHYLL NOWOŚĆ W ODŻYWIANIU:

alfalfa-lucerna-ziololecznictwo-ziola.jpg"Lucerna siewna jest jedną z najbardziej badanych roślin i jednym z najlepszych żródeł białka, chlorofilu, karotenu, witaminy A (retinolu), D (kalcyferolu), E (tokoferoli), B6 (pirydoksyny), K (filochinonów) i kilku enzymów trawiennych. Dzięki głębokiemu systemowi korzeniowemu, który zezwala na dobrą absorpcję składników mineralnych, lucerna jest dobrym śródkiem wapnia, magnezu, fosforu, żelaza, potasu i pierwiastków śladowych.

Kultury środkowo-europejskie przez długi okres czasu u używały lucerny jako paszy dla koni, zapewniających zwiększoną szybkość i siłę zwierząt. Nazwali ją „Alfalfa”, co oznacza – ojciec wszystkich pokarmów”.
Lucerna był używana przez wieki przez ludzi całego świata w celu ogólnego wsparcia i odmłodzenia. Badania sugerują, że może unieczynniać w wątrobie i jelicie cienkim chemiczne kancerogeny pokarmowe, zanim będa miały szansę wyrządzić jakąkolwiek szkodę organizmowi. Pomaga usunąć toksyny i neutralizować kwasy. Bogata w chlorofil i składniki odżywcze, alkalizuje i odtruwa organizm, zwłaszcza wątrobę. (...)

W 1915 roku dr Richard Willstatter zdobył nagrodę Nobla za odkrycie chemicznej struktury chlorofilu – siatki atomów węgla, wodoru, azotu i tlenu, otaczającej pojedynczy atom magnezu. Piętnaście lat później, w 1930 roku dr Hans Fisher otrzymał nagrodę Nobla za rozwikłnie struktury chemicznej hemoglobiny.
Był zdziwiony odkryciem, że przypominała budowę chemiczną chlorofilu. Hemoglobina (składająca się z hemu i globiny) jest barwnikiem nadającym erytrocytom ich czerwony kolor, podobnie jak chlorofil jest pigmentem, który nadaje roślinom zieloną barwę. (...)

Chlorofil, grupa prostetyczna specjalnej klasy fitochromoproteidów, jest zielonkawym barwnikiem.  (...)

Chlorofil i chlorofiliny są w stanie tworzyć mocne kompleksy z pewnymi substancjami chemicznymi, o których wiadomo lub przypuszcza się, że są przyczyną raka. (...)

Suplementacja chlorofilu może zmniejszać uszkodzenie oksydatywne indukowane chemicznymi czynnikami rakotwórczymi i promieniowaniem. (...)
 
Chlorofiliny są jednymi z najsilniejszych antyoksydantów, jakie kiedykolwiek badano. Eksperymentalne badania wykazały, że chlorofilina wykazuje również aktywność przeciwnowotworową."

Zamów lucerne w postaci 240 tabletek GRENN CARE >>

Zamów lucernę w postaci płynnego wyciągu chlorofilu Liquid Chlorophyll >>

 


Przypisy:
* LIQUID CHLOROPHYLL NOWOŚĆ W ODŻYWIANIU, NUTRITION & HEALTH, CALIVITA®, INTERNATIONAL – POLSKA, Styczeń 2007, ROCZNIK 10, Nr 1 (37)