Moje konto Moje konto

Suplementy diety do spalania tkanki tłuszczowej

Suplementy diety do spalania tkanki tłuszczowej

Nadwaga oraz otyłość to przewlekłe choroby, spowodowane nadmierną podażą energii, zawartej w niepełnowartościowych pokarmach, w stosunku do zapotrzebowania naszego organizmu. Skutkiem tego, jest magazynowanie jej nadmiaru, w postaci tkanki tłuszczowej.
Otyłość powoduje liczne powikłania ze strony układu sercowo-naczyniowego i innych narządów. Jest przyczyną rozwoju takich schorzeń, jak m.in.: cukrzycy typu II, nadciśnienia tętniczego, chorób niedokrwiennych serca, zawałów i udarów mózgu. Może przyczyniać się nawet do rozwoju niektórych nowotworów złośliwych m.in.: raka trzonu macicy jajników i piersi u kobiet, raka okrężnicy, raka prostaty u mężczyzn. Tym bardziej utrzymanie należnej masy ciała powinno być dla nas priorytetową sprawą, aby zapobiegać chorobom i stosować skuteczną profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

Czym różni się nadwaga od otyłości i jaka powinna być masa ciała?

Prawidłowe proporcje masy ciała w stosunku do wzrostu, w zależności od wieku i płci, są względnie stałe. Opracowano wiele wzorów i tabel umożliwiających ocenę własnych „wymiarów”.  Znając wzrost, należną masę ciała można obliczyć (w przybliżeniu) z prostego wzoru:

dla kobiet: [wzrost (cm) – 100] – 10%
dla mężczyzn: [wzrost (cm) – 100] – 5%.

Przykład: [167 – 100] – 10% = 67 – 6,7 =  60,3 kg prawidłowej masy ciała

Jeśli masa ciała wynosi 110-120% tej normy oznacza to nadwagę, natomiast wynik powyżej 120% sygnalizuje otyłość. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeśli dietetyk, bądź lekarz mówi do Ciebie: „proszę codziennie dbać o swoją wagę”, bynajmniej nie oznacza to, aby czyścić i wycierać ją ściereczką…

Czy wiesz, że niemal jedna piąta Polaków, przynajmniej już raz próbowała się odchudzać?

Czy stosujesz drastyczne diety, ograniczasz porcje, głodujesz, połykasz farmakologiczne środki spowalniające apetyt lub inne agresywnie działające środki na odchudzanie, pełne skutków ubocznych? Podobne sposoby odchudzania tłumią tylko objawy, a organizm coraz bardziej cierpi wskutek niedoboru substancji odżywczych, wynikającego z ograniczeń w jedzeniu.

Zdaniem biochemika, prof. dr hab. Alfredy Graczyk z Polskiej Akademii Wojskowej, miesięcznie można zrzucać nie więcej niż 5 kg masy ciała. W przypadku większej ilości traconych kilogramów, nie będzie to korzystne dla Twojego zdrowia.

Dr J. Wolles twierdzi, że w momencie ponownego przytycia (nazywa się to efektem JO-JO), zwiększa się tylko ilość tłuszczu, o ile nie towarzyszy temu intensywny wysiłek fizyczny. Efektem jest mało jędrne ciało, będące w rezultacie w jeszcze gorszej kondycji, niż na początku odchudzania. To może odbić się negatywnie również na zdrowiu, ponieważ zmniejsza się ilość substancji odżywczych, potrzebnych do odnowy komórek, co było pierwotną przyczyną tycia.

Zgodnie z zasadą stałej utraty tłuszczu, idealne odchudzanie to utrata nie więcej, niż tylko 200 g tłuszczu tygodniowo, a przy dużej otyłości maksymalnie do 500 g na tydzień - tak, tak – to tylko pół kilo na tydzień!

Jak możemy usuwać przyczyny otyłości? Czy suplementy na odchudzanie działają?

Bezpieczne suplementy diety na odchudzanie to przede wszystkim te, które głęboko sięgają do przyczyny problemu. Oto kilka z nich:

- Nopalin, z kaktusa opuncji, wspomagający dobre wypróżnienia, a tym samym pobudzający wątrobę do lepszej pracy; ma także funkcje oczyszczające. Dopiero takie działanie pozwala organizmowi na szybsze wydalanie tłuszczów, toksyn i regulację poziomu cukru w organizmie. Może również spowodować zmniejszenie objętości brzucha poprzez odtrutą i oczyszczoną wątrobę i jelita.

- Liver Aid, to pierwsza pomoc wątrobie. Pobudza organizm od oczyszczania się i regeneracji wątroby, wspomaga proces ściągania nadmiaru toksyn oraz nadmiaru tłuszczów z tkanek i całego organizmu.

 

Jakie suplementy na odchudzanie?

Koniecznie pamiętajmy o antyoksydantach. Podane w postacie Zenthonic, jako jedne z najsilniejszych antyoksydantów zawartych w owocach, a szczególnie w mangostanie – ksantosów. Zapobiegają one utlenianiu się tkanki tłuszczowej i sprawiają, że tłuszcze nie jełczeją w naszym organizmie i nie odkładają się w tkankach, czy naczyniach krwionośnych. Są one wykorzystywane przez organizm, a ich nadmiar jest we właściwym czasie wydalany, poprzez układ limfatyczny, wątrobę i jelito.

Do antyoksydantów wspomagających procesy spalania tłuszczy oraz zapobiegających przyklejaniu się tłuszczy do naczyń krwionośnych i tkanek, zaliczamy witaminę C. Można ją stosować np. w postaci C 1000 Plus lub syropu z witaminą C i bioflawonoidami z owoców dzikiej róży. Witamina C przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, gdyż jest ważnym antyutleniaczem.

Spalacze tłuszczu – bezpieczne odchudzanie

Dobre tłuszcze z owoców acai w postaci gęstego soku z tych owoców - Organic Acai - to wprost wymarzony „rozpuszczalnik” dla starych, odkładających się tłuszczów w organizmie.

Należy rozwiązać problem otyłości, poprzez stosowanie odżywiania usuwającego nadmiar odkładających się toksyn, śluzów w organizmie, krochmali ze spożywanej białej mąki oraz wody w tkankach. Warto zamienić problem na wyzwanie:

ZDROWY ORGANIZM – ZGRABNA SYLWETKA.

spalanie_tluszczu_najlepszesuplementy24.jpg

Kiedy mowa o bezpiecznym odchudzaniu, warto zastanowić się na początku, gdzie szukać przyczyn swojej otyłości. To jedno z pierwszych wyzwań osoby, która chciałaby zrzucić zbędne kilogramy i docelowo uzyskać piękną, zgrabną sylwetkę. Czy jest to niezdrowe śmieciowe żywienie, czy może toksyczne związki nagromadzone latami w organizmie? Przyczyną w takim przypadku może być nadmiar wody, a nie tkanki tłuszczowej.

Z pomocą przyjdą nam dietetyki, poprawiając stan trzeciego głównego kanału wydalniczego – nerek. Przy okazji są to również składniki rozpuszczające tłuszcz. Należą do nich:

- Garlic Caps, koncentrat olejku czosnkowego, wspomagający usuwanie toksyn i wielu patogenów, tworzących te toksyczne związki;

- White Willow Bark, kora białej wierzby, Ma wspaniałe właściwości rozlepiające komórki krwi, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony i podnoszą się zasoby energii w komórkach, co sprzyja termogenezie i procesom spalania tkanki tłuszczowej.

- Omega 3 Concentrat, rozrzedzający krew i poprawiający lepsze dotlenienie w organizmie, wspomagając w ten sposób usuwanie patogenów. Zwiększa również zawartość tlenu oraz wspomaga wytwarzanie energii w mitochondriach komórek. Wiemy z nauki fizyki, że więcej tlenu w piecu lub ognisku, daje nam lepsze spalanie.

- Triple Potency Lecithin, czyli lecytyna o specjalnej, potrójnej mocy. Zaletą tego produktu jest to, że zawarta w nim lecytyna jest standaryzowana na zawartość fosfatydylocholiny. Ta zaś uczestniczy w metabolizmie tłuszczów oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Suplement ten ma znacznie więcej zalet dla zdrowia i zapobiega większości Zespołu Chorób Metabolicznych m.in. miażdżyca i choroby układu sercowo-naczyniowego.

Warto też pamiętać o specjalnych produktach spalających tłuszcz i transformujących nasze ciało w mięśnie, takich jak Power Buster i XSharpe.

Oba te suplementy wspaniale uzupełniają naszą dietę m.in. w aminokwasy: L-argininę, L-ornitynę, L-lizynę, L-tyrozynę, L-glicynę, L-karnitynę, L-ornitynę oraz L-glutaminę, które są wykorzystywane do syntezy białek. L-glutamina jest najliczniej występującym wolnym aminokwasem w osoczu i mięśniach. Jest „aminokwasem młodości” w naszym organizmie, spowalniającym procesy starzenia się. W produktach tych zawarte są również witaminy z grupy B, C, różne minerały jak np. chrom. Chrom wpostaci pikolinianu chromu (patrz. Chromium Max) wpływa na utrzymanie prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych (białek, tłuszczów i węglowodanów) oraz odpowiedniego poziomu glukozy we krwi.

W tym miejscu należy dodać, że w momencie, gdy zachodzi proces spalania, nie zawsze od razu zmniejsza się masa ciała. Czasami trzeba cierpliwie na to poczekać nawet 2-3 miesiące, aż proces rozpuszczania tłuszczów rozpocznie się po udrożnieniu głównych kanałów wydalniczych i wstępnym ich oczyszczeniu. W naturalny sposób nikt nie zmniejsza wagi o 20 kg w ciągu miesiąca, dlatego pośpiech nie jest wskazany. Byłby to zbyt duży szok dla organizmu. Natura sama sobie reguluje ten proces, oczywiście z naszą pomocą. Niekiedy czujemy się znacznie lepiej, lżej i mamy mniej centymetrów w talii, a nasza waga pokazuje wciąż ten sam wynik. Może to być też związane z odbudową organizmu i zamianie tkanki tłuszczowej na masę mięśniową. Warto to wziąć pod uwagę, aby trwać w procesie kreowania pięknej sylwetki, być świadomym tego procesu i potrzebnego czasu.


Co nam daje stosowanie spalaczy tłuszczu i suplementów diety w procesie odchudzania?

Możliwe jest również wspomaganie prawidłowego metabolizmu ciała. Systematyczną pracą nad sobą i za pomocą uzyskanej wiedzy, możesz dokonać zmiany przekonań i nawyków. Dzięki temu bez przeszkód będziesz mógł zrzucić zbędne kilogramy, uzyskać i utrzymać wymarzoną wagę ciała, smukłą sylwetkę i młody wygląd oraz zdrowie - na długie lata swojego życia.

Teraz już wiesz, jak w prosty i bezpieczny sposób, możesz sobie poradzić z regulacją masy ciała i wymodelować je tak, aby czuć się w nim doskonale, elegancko, witalnie, energicznie i zgrabnie. Dzięki informacjom w artykule, będziesz mógł poznać siebie z zupełnie innej strony. Poznasz swoje wady i zalety, predyspozycje do chorób oraz różnego typu ryzyko utraty zdrowia, które niesie twoja natura w połączeniu ze środowiskiem, niezdrowym pożywieniem, nieprawidłowymi nawykami, czy też obecnością intruzów w Twoim organizmie (patogenne bakterie, pasożyty). Znajomość tych zagadnień da ci możliwość świadomego zgłębienia swojego indywidualnego potencjału i zwiększenia efektywności, w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu – wymodelowania sylwetki.

 spalanie_tluszczu_1_najlepszesuplement24.jpg

Zmień myślenie z odchudzania na upiększanie swojego życia, kształtowanie filigranowej, zgrabnej sylwetki i cieszenie się sobą

Warto zastanowić się nad intencją naszego odchudzania - w jakim celu chcemy się odchudzać i czy przy tym pragniemy zachować zdrowie, czy nie. Dodatkowa suplementacja jest komfortowym sposobem na szybkie dostarczenie witamin i minerałów, niezbędnych do pracy wszystkich narządów wewnętrznych. Dostarczy ona również szczególnych składników odżywczych – błonnika udrażniającego główny kanał wydalniczy, aby zapobiegać zaparciom podczas procesu kształtowania się pięknej sylwetki; jak również składników zwiększających termogenezę organizmu (zwiększenie temperatury) i spalaczy tłuszczów. Pamiętajmy jednak, że nie warto sięgać po spalacze tłuszczu, zanim rozpoczniemy cały proces od podstaw. Szerszy materiał na ten temat znajdziesz w audiobooku pt.:Oczyszczanie organizmu. Pierwszy krok do zgubienia zbędnych kilogramów (patrz dział: KSIĘGARNIA)

Dopiero, kiedy mamy pewność, że wszystkie narządy sprawnie działają i wspomagają wydalanie toksyn z organizmu, możemy rozpocząć drugi etap pracy nad uzyskaniem pięknej, wymarzonej sylwetki – dostarczanie składników do termogenezy – spalaczy tłuszczu.

Do Ciebie należy decyzja gdzie chcesz się znaleźć - na starcie, na mecie i którędy iść po drodze

Masa naszego ciała zależy od nastawienia oraz od systematycznej pracy nad sobą, jak również od świadomego działania, opartego na wiedzy i mądrości. Większość z szybkich diet, jest uboga w witaminy i składniki mineralne, a niedobór tych składników, dodatkowo szkodzi zdrowiu i negatywnie działa na nasz organizm. Większość diet powoduje w krótkim czasie duży ubytek wagi ciała. To w konsekwencji prowadzi do efektu yo-yo i naszego niezadowolenia – złego samopoczucia i poddania się.

Więcej informacji na ten temat uzyskasz z audiobooka „Usuń przyczyny otyłości i skutecznie wymodeluj swoje ciało”, autorstwa Renaty Zarzyckiej-Bienias (patrz rozdział KSIĘGARNIA)

.

Dieta zgodna z grupą krwi stosowana w nadwadze

Warto dać sobie dodatkowe wsparcie, stosując naturalną dla organizmu dietę związaną z posiadaną grupą krwi oraz zainteresować się zasadami zdrowej diety rozdzielnej. Więcej informacji na ten temat uzyskasz z audiobooka „Usuń przyczyny otyłości i skutecznie wymodeluj swoje ciało” – autorstwa Renaty Zarzyckiej-Bienias (patrz rozdział KSIĘGARNIA)

mgr Renata Zarzycka Bienias

Specjalista ds. suplementacji