Moje konto Moje konto

Suplementy diety czy leki - jak dokonać wyboru

Przeczytaj informacje poniżej i wybierz po lewej stronie interesujące Cię produkty

 

SUPLEMENTY DIETY CZY LEKI – jak dokonać wyboru

Suplementy diety uzupełniają w naturalny sposób braki witamin i minerałów w naszym organizmie.  Farmaceutyki zaś zwane potocznie lekarstwami, ingerują w działanie konkretnych części lub organów naszego ciała. Wątrobę, serce, nerki, stawy, ect.

 

Przyjmowanie suplementów prowadzi do uzupełnienia niedoborów minerałów i witamin w organizmie. Dzięki temu organizm odzyskuje pełną sprawność, dlatego potem doskonale radzi sobie z chorobami, które go zaatakowały. Przykładem może być suplement diety na bazie kurkumy. Badania wykazały, że jej działanie przeciwzapalne w przypadku szczególnie reumatoidalnego zapalenia stawów, jest dużo silniejsze niż leków syntetycznych. Kurkuma nie powoduje także żadnych skutków ubocznych (Phytotherapy Research”, 2012 r.)

 

Działanie tzw. lekarstw jest zgoła inne. Większość farmaceutyków działa na jeden konkretny organ, jakby stanowił on odrębny byt i nie współdziałał z całym organizmem. Stąd też farmaceutyk działając na ten organ często uszkadza drugi. Doskonałym przykładem jest wątroba - wielka fabryka naszego organizmu. Wiele tzw. leków, jak chociażby popularny paracetamol, który występuje w licznych środkach przeciwbólowych, antybiotykach, lekach przeciwgrzybiczych i przeciwdepresyjnych, fatalnie wpływa na jej pracę. Uszkadza jej komórki, często nieodwracalnie.

 

Innym spektakularnym przykładem ogromnej szkodliwości leków dla całego organizmu, są chemioterapia i radioterapia. Ich stosowanie ma na celu miejscowe „zabicie” komórek nowotworowych. Dramatycznie niszczy jednak nasz organizm i „rozkłada na łopatki”  system immunologiczny, czyli obronny. Tak osłabiony organizm nie jest odporny nawet na minimalne ilości czynników chorobotwórczych, a osłabione komórki bardzo często są nieodporne na przerzuty choroby nowotworowej.

Jeżeli już o chemio i radioterapii mowa, to konia z rzędem temu, kto usłyszał od swojego lekarza, że po takich zabiegach powinien przyjmować suplementy o właściwościach antyooksydacyjnych czyli np. witaminę C, E, astaksantynę. Zabiegi chemio i radioterapii wywołują bowiem w organiźmie olbrzymi stres oksydacyjny. On jest głównym winowajcą tego, że takie zabiegi pustoszą nasz organizm i czynią go bezbronnym.

Ogromnie ważne jest też to, by dokładnie wiedzieć jakie ilości suplementów należy używać. Jeżeli użyjemy ich zbyt mało, nie będzie efektu, jakiego się spodziewamy. By to zrozumieć, wyobraźmy sobie, że chcemy z Krakowa pojechać samochodem do Gdańska. Tankujemy na stacji benzynę, ale tylko tyle, ile starczy na podróż do Warszawy. Czy dojedziemy na niej do Gdańska?

 

Gwen Olsen przez 15 lat pracowała dla gigantów farmaceutycznych. Postanowiła jednak odejść z branży i walczyć z wyrachowanym wyzyskiem. Odbierając w 2007 roku nagrodę Human Rights Award, oświadczyła: Chcę obalić mit, że przemysł farmaceutyczny ma na celu poprawę zdrowia i leczenie. W rzeczywistości jego misją jest utrzymywanie chorób i zarządzanie objawami. Przemysł nie jest zainteresowany zwalczaniem raka, Alzheimera czy schorzeń serca, ponieważ – gdyby tak było – działałby na własną szkodę.

 

Coraz więcej pacjentów odkrywa, że farmakoterapia w wielu przypadkach bardziej szkodzi niż pomaga. Widząc, co się dzieje, lekarze zaczynają interesować się suplementami i ordynują je zamiast chemicznych leków. Sami także sięgają coraz częściej po suplementy. Takich lekarzy jest jednak nadal niewielu. Według danych IMS Health Poland, firmy badającej rynek leków, Polacy w 2013 r. wydali aż 3 mld zł na suplementy diety a ich spożycie ciągle wzrasta. Pacjenci odkryli bowiem, że suplementy działają. Wzmacniają i regulują organizm a on sam już skutecznie zwalcza choroby. Do łask wraca także niesłusznie zapomniane ziołolecznictwo.


ABY UZYSKAC NIŻSZĄ CENĘ, ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ TERAZ

Kliknij TUTAJ