Moje konto Moje konto

Poradnik zdrowotny - poprawa zdrowia za pomocą suplementacji

Farmakoterapia kontra leczenie przyczynowe

Farmakoterapia choć niezastąpiona w krytycznych momentach, jest  oparta o chemiczne środki, które z założenia nie leczą przyczyn choroby. Łagodzą jej skutki, niszcząc przy tym inne narządy. Jesteśmy wręcz leczeni paliatywnie. Mamy długo żyć z postępującą chorobą i tłumieniem jej objaów. Uncja środków zapobiegawczych jest lepsza od tony środków leczniczych. – Archibald Joseph Cronin

Są sytuacje, w których farmakoterapia i medycyna inwazyjna (urazowa) są niezbędne. Są też sytuacje w których nadużywamy farmakoterapii. Wielokrotnie nawet bez kontaktu z lekarzem. 

Suplementy diety, czy leki? Jak dokonać wyboru. >>>

Suplementy diety na pamięć i koncentrację

2018-11-13 17:50:38
Suplementy diety na pamięć i koncentrację - pamiec_i_koncentracja_najlepszesuplementy24.jpg

Nasze wspomnienia są integralną częścią tego, kim jesteśmy, ale wraz z wiekiem nasza pamięć maleje.Twój mózg jest jak mięsień. Bez pójścia na siłownię i karmienia mięśni odpowiednim pokarmem, po prostu nie będą rosnąć. To samo dotyczy twojego mózgu. Szczególnie gdy mamy coraz więcej lat. Uzupełnij ćwczenia odpowiednimi suplementami a twój mózg nie będzie cię zawodził.

Suplementy diety na zmęczenie

2018-11-13 17:11:08
Suplementy diety na zmęczenie - zmeczenie_najlepszesuplementy24.jpg

Jeśli czujesz, że twoje życie jest hamowane przez zmęczenie, suplementy nie powinny być pierwszym wyborem. Przealalizuj  swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem, sposób odżywiania i nawyki związane z regularnym snem. Jeśli wyeliminujesz niezdrowe nawyki, wykluczysz podstawowe zaburzenia, o których piszemy wyżej, i nadal będziesz zmagał się ze zmęczeniem, wtedy suplementy i witaminy na zmęczenie mogą być potrzebne w powrocie do dobrego samopoczucia i zdrowia.

Czy suplementy diety są bezpieczne

2018-10-30 18:21:47
Czy suplementy diety są bezpieczne - leki_czy_zywienie_2_najlepszesuplementy24.jpg

Supementy diety uzupełniją nasze niedobory. Nasz organizm potrzebuje do codziennego funkcjonowania witamin. minerałów i aminikwasów. Suplementacja jest bezpieczna, gdyż dostarczamy organizmowi to, co jest mu potrzebne. Dawki  RDA ustawione sa na tak niskim poziomie, że nawet przekroczenie dawki o 1000% może się skończyć np. lekkim rozwolnieniem jak w przypadku witaminy C. W przypadku beta karotenu nie grozi wogóle przedawkowanie.

Gdy przedawkujesz leki farmakologicze tylko 100-200% to przy niektórych farmaceutykach wywoła to poważne uszkodzenie organów ciała a przy wielu innych nawet śmierć. Są tysiące informacji, że farmaceutyki stosowane nawet w zalecanych dawkach spowodowały śmierć pacjenta. Nie ma ani jednego doniesienia, że śmierć spowodował jakiś suplement. Tak więc można powiedzieć, że relatywnie do farmaceutyków suplementy są bardzo, bardzo bezpieczne. 

Dlaczego warto stosować suplementy diety

2018-10-30 17:21:47
Dlaczego warto stosować suplementy diety - dlaczego_stosujemy_suplementy_diety_najlepszesuplementy24.jpg

Gdybyśmy żyli 100 lat temu, swoje wyżywienie opierali o warzywa i owoce rosnące na niepryskanej chemią i bogatej w składniki mineralne i witaminy wiemi, to suplementacja byłaby niepotrzebna. Jest jedak inaczej. Ziemia jest wyjałowiona, zatruta pestycydami, nasze zboże, dla wygody rolników opryskiwane jest glifosatem, rakorówrczą substancją. Zwierzęta dorastają tuczone chemicznie 4 razy szybciej, mleko od krowy odpowiednio "zaprawione" nie skiśnie nawet przez tydzień wystawione na słońce.

W takiej niefajnej rzeczywistości jesteśmy skazani na suplementację, albo krótkie życie pełne chorób. Już w latach 80-tych 20 wieku prof. Ożarowski mówił, że nasze społeczeństwo jest niestety skazane na suplementację jako jedyną metodę dostarczenia do organizmu  odpowiedniej ilości składników odżywczych.

Kiedy stosować suplementy diety

2018-10-29 23:13:50
Kiedy stosować suplementy diety - zdrowe_zywienie.jpg

Na jednej z Konferencji Medycznych CaliVita, profesor Jerzy Lutomski, znawca zagadnienia zioła, ziołolecznictwa, fitofarmaceutyki i nutraceutyki, tłumaczył nam, iż profilaktyka, to zaledwie 10% klinicznej dawki leczniczej naturalnych składników. Ta informacja zapadła w nasze umysły najbardziej. Poznaliśmy sekret możliwości uzdrawiania ziołami oraz suplementami, a także leczenia naszych organizmów, poprzez usuwanie przyczyn choroby, a nie wyłącznie samych jej symptomów.

Suplementy diety do spalania tkanki tłuszczowej

2018-10-29 22:30:30
Suplementy diety do spalania tkanki tłuszczowej - spalanie_tluszczu_najlepszesuplementy24.jpg

Komórki tłuszczowe robią więcej niż tylko magazynują nadmiar energii. Wytwarzają również hormony i substancje zapalne. Z biegiem czasu hormony te mogą sprzyjać długotrwałemu zapaleniu i zwiększać ryzyko chorób przewlekłych. Jednym z przykładów tego jest choroba serca. Długotrwałe zapalenie może powodować powstawanie płytki miażdżycowej w tętnicach, co jest czynnikiem ryzyka chorób serca. Bezpieczne suplementy diety na odchudzanie to przede wszystkim te, które głęboko sięgają do przyczyny problemu. Koniecznie pamiętajmy o antyoksydantach. Tak więc spalaj zdrowo niezdrowy tłuszcz.

Zdrowy przewód pokarmowy sekretem młodości - LUCERNA

2018-09-30 11:01:15
Zdrowy przewód pokarmowy sekretem młodości - LUCERNA - alfalfa-salatka-lucerna-ziola-zdrowie-przewod_pokarmowy.jpg

Lucerna siewna jest jedną z najbardziej badanych roślin i jednym z najlepszych żródeł białka, chlorofilu, karotenu, witaminy A (retinolu), D (kalcyferolu), E (tokoferoli), B6 (pirydoksyny), K (filochinonów) i kilku enzymów trawiennych. Pomaga usunąć toksyny i neutralizować kwasy. Bogata w chlorofil i składniki odżywcze, alkalizuje i odtruwa organizm, zwłaszcza wątrobę.  Chlorofil i chlorofiliny są jednymi z najsilniejszych antyoksydantów, wykazują aktywność przeciwnowotworową. Suplementacja chlorofilu może zmniejszać uszkodzenie oksydatywne indukowane chemicznymi czynnikami rakotwórczymi i promieniowaniem.

Chrom i jego wpływ na zdrowie

2018-08-26 10:43:23
Chrom i jego wpływ na zdrowie - chromium_max_1_calivita_najlepszesuplementy24.png

Chrom - pierwiastek śladowy, ale niezbędny. Bez niego  masz słabą kontrolę poziomu glukozy we krwi, słabe kości, niski poziom  energii, ciągłe zmęczenie, chora skóra, powikłania w chorobach serca, słaba pamięć, gorszy wzrok, zmiany nastroju, uczucie  lęku, napady głodu, zahamowanie wzrostu i rozwoju, opóźnione gojenie się ran i dłuższy czas rekonwalescencji po operacjach

Długowieczność, spalanie tłuszczu, zdrowa skóra, wysokie libido, spokojny sen i aminikwasy

2018-08-14 22:08:49
Długowieczność, spalanie tłuszczu, zdrowa skóra, wysokie libido, spokojny sen i aminikwasy - 4-sleep-strategies-for-athletes_najlepszesuplementy24.jpg

Aminokwasy oddziaływują na zdrowie i sprawność naszego organizmu w bardzo wieku obszarach: 

 • działają przeciwstarzeniowo
 • przeciwdziałają zapaleniom stawów i osteoporozie
 • obniżają poziom cholesterolu, szczególnie LDL
 • przeciwdziałają cukrzycy
 • regulują spalanie tłuszczu zapewniając właściwy metabolizm
 • spektakularnie wpływają na zdrowie i piękny wygląd naszej skóry do późnej starości
 • zapobiegają wypadaniu włosów i powodują, że są zdrowe i lśniące
 • wspaniale poprawiają naszą męskość w każdym wymiarze męskość
 • poprawiają naszą wydajność fizyczną i psychiczną, wyostrzają nasze widzenie i nasz intelekt

Jak żyć długo zdrowo i pięknie - witaminy i ruch

2018-08-14 13:49:34
Jak żyć długo zdrowo i pięknie - witaminy i ruch - filary_zdrowego_starzenia.png

Od początku historii ludzkości staramy się znaleźć sposób na pozostanie młodym. Jednak starzenie się jest nieuniknione i nie ma sposobu na odwrócenie tego procesu. Każdy z nas rodzi się z wewnętrznym zegarem biologicznym, mówiąc w przenośni, który określa naszą żywotność. Gdybyśmy wiedzieli, jak działa zegar, moglibyśmy lepiej zrozumieć, w jaki sposób się starzejemy, i w końcu moglibyśmy odnaleźć sekret mitycznej fontanny młodości.

Już teraz jednak mamy sposoby na przedłużanie naszego życia w zdrowi i szczęściu. Wystarczy tylko po nie sięgnąć.

Regularne ćwiczenia fizyczne, zaangażowanie społeczne, zdrowa dieta a w szczególności suplementacja związana z brakami witamin i minerałów w żywności oraz wyrównaniem naturalnych niedoborów związanych z wiekiem. Musimy do tego cały czas stymulować nasz mózg dając mu nowe zadania, dobrze się wysypiać i właściwie zarządzać stresem. Te wszystkie działania będą dla nas przepustką do zdrowia i długowieczności.

Rhodiola rosea - górska róża

2018-08-13 11:13:03
Rhodiola rosea - górska róża - brain_4_najlepszesuplementy24.jpg

W trudno dostępnych miejscach, takich jak górzyste tereny Syberii o wysokości około 3000 m.n.p.m., a także na innych najwyższych pasmach górskich, na wysokości nawet 6000 m.n.p.m. rośnie roślina o nazwie Rhodiola rosea (Różeniec górski). O korzystnym wpływie na zdrowie tej niepozornej krzewinki wspominają już 1200-letnie tybetańskie księgi. Wcześniej krążyły legendy, mówiące o jej cudownych właściwościach. Napar z korzeni Rhodiola rosea podawano w różnych sytuacjach, m.in. tybetańscy żołnierze zażywali go jako środka wzmacniającego i nadającego sił witalnych, w Chinach używano go, by zapobiegać zawałowi serca i do oczyszczania krwi, mongolscy lekarze wykorzytywali go w walce z nowotworami, zaś w rosyjskiej medycynie ludowej był skutecznym środkiem przeciw przeziębieniom i grypie.

Czy kurkuma może pomóc w leczeniu chorób przewlekłych ?

2018-08-11 21:31:34
Czy kurkuma może pomóc w leczeniu chorób przewlekłych ? - kurkuma_naukowo.jpg

Wykorzystywana od ponad 5000 lat w medycynie ajurwedyjskiej, współcześnie doczekała się ponad 3000 opracowań naukowych dowodzących jej skutecznego działania. Kurkuma to jedna z najzdrowszych przypraw. Słynie przede wszystkim z silnych właściwości przeciwwirusowych i przeciwzapalnych. To także doskonała broń w walce z rakiem i chorobą Alzheimera. 

Kurkuma nazywana, też szafranem indyjskim, to ekstrakt z kłączy ostryżu (roślina z rodziny imbirowatych, reprezentowana przez 70 gatunków). Wchodzi w skład innych przypraw, np. szeroko stosowanego w kuchniach świata curry. Pochodzi z Indii i Azji, gdzie jest używana powszechnie przez lekarzy medycyny ajruwedyjskiej - najstarszego systemu leczniczego świata.

Ocet wrotyczowy - Eliksir zdrowia

2018-06-15 00:00:15
Ocet wrotyczowy - Eliksir zdrowia - ocet_jablkowy.jpg

Ten ocet, to połączenie wszystkich zalet octu jabłkowego oraz wprost spektakularnych zalet wrotyczu, super ziela od lat stosowanego szeroko w medycynie ludowej. Nasz ocet wrotyczowy to więcej niż suma zalet wrotyczu i octu jabłkowego. Więcej, gdyż wspólne działanie octu i wrotyczu wzajemnie się wspiera dając efekt synergii. Ze względu na swoje nieocenione wprost właściwości taki ocet wrotyczowy powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce.

NONI i życiodajny tlenek azotu

2018-05-10 13:01:52
NONI i życiodajny tlenek azotu - noni_picking_fruit.jpg

Wieści o zaletach owocu Noni - rośliny pochodzącej z Polinezji, obiegły cały świat. Noni stał się zdrowotnym fenomenem, który ma duży wpływ na poprawę zdrowia. Obok wielu zalet, składnikom noni wspomagają w organizmie produkcję pewnego rodzaju tlenku azotu. Jest on doskonałym zamiennikiem farmaceutycznego tlenku azotu i wspomaga nasz układ krążenia a dzięki niemu wszystkie narządy w organizmie i tkanki.

Jak koenzym Q10 wpływa na skórę, dziąsła, serce, energię - według badań naukowych

2018-04-09 13:25:23
Jak koenzym Q10 wpływa na skórę, dziąsła, serce, energię - według badań naukowych - baner-koenzym-q10-s.jpg

Koenzym Q10 a skóra, zmarszczki, dziąsła, układ krążenia, serce, problemy neurologiczne, migreny, jakość spermy, źródło energii... Z wiekiem, ilość koenzymu w organizmie maleje. Stężenie CoQ10 jest najwyższe w narządach 20-30 latka. Potem jego stężenie silnie spada w mięśniu sercowym i w trzustce, przy czym stosunkowo niewiele mniej jest go w wątrobie.  Podawanie koenzymu Q10 może wyrównywać jego niedobory, występujące w procesie starzenia, a równocześnie może prawdopodobnie przedłużać życie.”

Nopalin, cukrzyca, prostata, kac i komórki nerwowe

2018-04-01 21:46:10
Nopalin, cukrzyca, prostata, kac i komórki nerwowe - nopalin_2_najlepszesuplementy24pl.png

Szacuje się, że około 2-5 % populacji świata choruje na cukrzycę. W 2000 r. cukrzycy stanowili ponad 175 milionową "armię" ludzi. Liczby te to jedynie dane szacunkowe, gdyż tak naprawdę wielu diabetyków, zwłaszcza chorujących na cukrzycę typu II, nie jest świadoma swojej choroby, która początkowo nie wykazuje jednoznacznych symptomów.

Cholesterol kontra Lecytyna

2018-03-30 16:40:19
Cholesterol kontra Lecytyna - lecytyna-i-jej-lecznicze-wlasciwosci1.jpg

Lecytyna jest substancją naturalną o wyjątkowych właściwościach. Główne jej składniki to cholina i inozytol. Lecytyna obniża poziom cholesterolu i powstrzymuje rozwój miażdżycy. Oczyszcza ścianki naczyń krwionośnych i wzmacnia mięsień serca. Powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów. Jej regularne stosowanie umożliwia osobom z chorobami narządu ruchu taką działalność, jakiej w przeciwnym razie nie byliby w stanie prowadzić.

9 zalet koenzymu Q10

2018-03-26 22:48:01
9 zalet koenzymu Q10 - koenzym_q_10_najlepszesuplementy_24pl.png

Kariera koenzymu Q10 - nazywanego również witaminą CoQ10 - rozpoczęła się w 1961 roku, kiedy wykazano, że w organizmie osób cierpiących na różnego rodzaju choroby nowotworowe, poziom CoQ10 jest niższy, niż u osób zdrowych. Pojawiła się szansa, by wykorzystać CoQ10 jako formę dodatkowej terapii, w walce z rakiem płuc, prostaty, trzustki i jelita grubego. To założenie zwróciło uwagę naukowców na koenzym i w sposób pośredni pomogło ustalić jego rolę w organizmie. Oprócz tego działa również jako antyoksydant - uczestniczy w wiązaniu wolnych rodników uszkadzających niektóre części komórki, jak np. molekuł DNA. CoQ10 wzmacnia naturalny system obronny organizmu i czyni go bardziej odpornym na choroby.

Bez błonnika nie ma zdrowia - NOPALIN

2018-03-13 20:57:34
Bez błonnika nie ma zdrowia - NOPALIN - nopal_podroz5_s.jpg

Natura wyposażyła nas w sprawny "system kanalizacyjny", który powinien szybko usuwać zbędne substancje z ustroju. Współczesne nawyki żywieniowe wyrządzają wiele szkód naszemu organizmowi, ale największe spustoszenie czynią w jelicie grubym. Niedostateczna ilość błonnika w pożywieniu powoduje zastój w jelitach i zaparcia, a w sytuacji, w której kanał wydalniczy jest zatkany, nawet najlepsza dieta nie da spodziewanych rezultatów. Resztki nie strawionego pokarmu gniją, stanowiąc poważne zatrucie organizmu. Jak skutecznie uporać się z tym problemem?

Jest pomoc dla seniorów!

2018-01-21 18:46:32
Jest pomoc dla seniorów! - resver_ulotka2.jpg

Mając 64 lata zostałem dziadkiem. Wydaje mi się, że to dość późno. Kiedy patrzę na to maleństwo, zawsze sobie stawiam pytanie, czy będe mógł jeszcze zagrać z nim w piłkę, popłtwać, czy pojeździć na rowerze?
Czy będe miał wystarczająco energii, czy jednak czeka mnie spowolnione zycie starszej osoby i będzie tylko razem czytać bajki, albo co najwyżej, grać w szachy. Cchciałbym mieć szanse na aktywny udział w jego wychowaniu, co wiąze sie z pewnymi zmianami mojego stylu zycia. Przede wszystkim, muszę zmienić swój sposób odzywiania - jeść mniej tłustych dań, z duża ilością cholesterolu, powinienem regularnie uprawiać sport... Ale co dodatkowo może pomóc mi odzyskać siłę i energię?
Tak chciałbym być młodszym o te parę lat...

1 2 3