Moje konto Moje konto

Poradnik zdrowotny - poprawa zdrowia za pomocą suplementacji

Farmakoterapia kontra leczenie przyczynowe

Farmakoterapia choć niezastąpiona w krytycznych momentach, jest  oparta o chemiczne środki, które z założenia nie leczą przyczyn choroby. Łagodzą jej skutki, niszcząc przy tym inne narządy. Jesteśmy wręcz leczeni paliatywnie. Mamy długo żyć z postępującą chorobą i tłumieniem jej objaów. Uncja środków zapobiegawczych jest lepsza od tony środków leczniczych. – Archibald Joseph Cronin

Są sytuacje, w których farmakoterapia i medycyna inwazyjna (urazowa) są niezbędne. Są też sytuacje w których nadużywamy farmakoterapii. Wielokrotnie nawet bez kontaktu z lekarzem. 

Suplementy diety, czy leki? Jak dokonać wyboru. >>>

WZDĘCIA BRZUCHA - i jak im zapobiegać

2017-08-31 17:07:15
WZDĘCIA BRZUCHA - i jak im zapobiegać - wzdecia_brzucha_i_jak_im_zapobiegac.jpg

Trawienie pokarmu rozpoczyna się już w jamie ustnej (działanie trawienne wykazują enzymy zawarte w ślinie). Jedzenie tutaj zostaje rozdrobnione, wymieszane ze śliną. W dalszych odcinkach przewodu pokarmowego transportowany pokarm zostaje poddawany skomplikowanym reakcjom - najpierw w żołądku, później w dwunastnicy, dalej w jelitach.

Do prawidłowego przebiegu trawienia konieczna jest sprawna praca całego układu pokarmowego. Konieczny jest właściwy skład soków trawiennych, czyli obecność wszystkich niezbędnych do trawienia pokarmów enzymów. Duże znaczenie ma też odpowiedni transport pokarmu. Jeśli treść pokarmowa przesuwa się zbyt szybko, pokarm nie jest dokładnie trawiony. Z kolei zbyt wolne tempo pasażu powoduje jego zaleganie i fermentację w jelitach – w wyniku tego procesu wytwarzane są w jelicie rozdymające gazy (wzdęcia, zaparcia).

OCZYSZCZANIE to podstawa zdrowia

2017-08-31 16:52:29
OCZYSZCZANIE to podstawa zdrowia - oczyszczanie_to_podstawa_zdrowia.jpg

Oczyszczenie organizmu z toksyn to podstawa dobrego zdrowia. Już małe dzieci, jedząc nieodpowiednie produkty żywnościowe, takie jak np. frytki, chipsy itp., doprowadzają do samozatruwania się organizmu. Skutki tego nie od razu są widoczne. Toksyny odkładają się we krwi, w ściankach naczyń, a szczególnie – w jelicie grubym. Dlatego młodzież szkolna, a także ludzie już dorośli, często cierpią na niewiadomego pochodzenia alergie, schorzenia skórne, astmatyczne, reumatyczne. Nikt nie wie, skąd się to bierze, a odpowiedź jest bardzo prosta.

NIEPŁODNOŚĆ PARY - czynnik męski

2017-08-31 16:38:13
NIEPŁODNOŚĆ PARY - czynnik męski - nieplodnosc_pary_czynnik_meski.jpg

Specjaliści napominają, że konieczna jest zmiana trybu życia, by zwiększyć szansę na poczęcie dziecka. Poważny problem stanowi obniżenie aktywności fizycznej, co skutkuje spadkiem poziomu testosteronu, a w konsekwencji zmniejszeniem się płodności. Nadwaga lub otyłość, szczególnie typ brzuszny, także znacznie podnoszą ryzyko niepłodności. I nie jest to związane z faktem, że mężczyźni z nadwagą rzadziej współżyją płciowo. U mężczyzn, których waga przekracza normy, notuje się nieprawidłowe wytwarzanie hormonów i spermę gorszej jakości. Dodatkowo otyłość przyczynia się do zbyt wysokiej temperatury moszny, a co za tym idzie niskiej jakości nasienia. Niezbędna jest więc dbałość o urozmaiconą, zdrową dietę, w której nie powinno zabraknąć witamin i mikroelementów, w czym pomocna jest suplementacja doustnymi preparatami. Wiele badań pokazało, że odpowiednie odżywianie w znaczący sposób wpływa na poprawę jakości nasienia, co zwiększa szanse na zapłodnienie oraz na poczęcie zdrowego dziecka. 

Nad procesem starzenia się można zapanować

2017-08-31 16:08:48
Nad procesem starzenia się można zapanować - nad_procesem_starzenia_sie_mozna_zapanowac.png

Jim ma 62 lata, ale wygląda na dużo młodszego. Czy to zasługa genów, czy może jego stylu życia? Takie pytanie zadała ekspertom od procesów starzenia jego żona, dziennikarka "Washington Post".

Ten mężczyzna na zdjęciu to mój mąż, Jim. Zawsze wyglądał znakomicie jak na swój wiek, ale teraz prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Ma 62 lata. Od dawna uważam, że mój mąż musi mieć wyjątkowo dobre geny. Tyle że teraz, kiedy już przekroczył sześćdziesiątkę, ludzie nie tylko są zaskoczeni, kiedy dowiadują się, ile ma lat, ale też chcą wiedzieć, jak on to robi, że tak świetnie się trzyma. Dlatego zaczęłam podejrzewać, że być może prawdziwy powód leży nie w cechach dziedzicznych, ale w stylu życia.

 

ABC zdrowej wody

2017-08-25 22:55:18
ABC zdrowej wody - porownanie-wody_10.04.2018.jpg

DLACZEGO JONIZATOR WODY

Od zawsze zależało mi aby moja codzienna woda była pozbawiona zupełnie chloru. Pytałam o to co najmniej kilka razy podczas różnych rozmów na facebooku i komentarzach. Ponieważ unikam fluoru i chloru na co dzień, to wyeliminowanie tych substancji z wody wdawało mi się absolutnie konieczne. Lubię również urządzenia proste w obsłudze i wydajne. Doceniam filtry do wody, czytam ciągle o nowych rozwiązaniach technicznych i widzę ich skuteczność.

Aby jelita działały jak w zegarku

2017-08-25 22:21:49
Aby jelita działały jak w zegarku - aby_jelita_dzialaly_jak_w_zegarku.png

Regularne picie jonizowanej wody pozwoli przywrócić wewnętrzną równowagę organizmu i usprawnić pracę układu pokarmowego.

 W ponad 70% składamy się z wody, a jej wpływ na pracę wszystkich organów jest ogromny. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to ten życiodajny płyn nadaje skórze jędrność, wspomaga detoksykację i usprawnia metabolizm. Dlatego należy zadbać o to, by dostarczyć go do organizmu nie tylko w odpowiedniej ilości, ale i jakości.

 

Objawy chorób serca

2017-06-28 12:31:33
Objawy chorób serca - heart_attack.jpg

Warto zwracać uwagę na swoje zdrowie, by nie przegapić chwili, gdy pojawiają się pierwsze objawy chorób serca. A o to łatwo, bo trudno nam uwierzyć, że serce, które jest najciężej pracującym mięśniem i nigdy nie odpoczywa mogłoby nas zawieść, nawet gdy źle je traktujemy. Dowiedz się, jakie objawy mogą wskazywać na chorobę serca i co przyczynia się do zawału.

Głóg dwuszyjkowy sprawdza się przy miażdżycy

2017-06-27 11:07:54
Głóg dwuszyjkowy sprawdza się przy miażdżycy - glog_dwuszyjkowy.jpg

Głóg dwuszyjkowy to roślina, która już od 1800 roku była stosowana przez lekarzy w chorobach układu krwionośnego, serca, a nawet w schorzeniach układu oddechowego. Najlepsze efekty można było osiągnąć przy takich schorzeniach jak: wysokie ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca (arytmia), ból w klatce piersiowej, niewydolność serca lub stwardnienie tętnic.

1 2 3