Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

New Life - Przed ciążą, stan błogosławiony i laktacja

92.00
69.00
Dodaj do ulubionych

Na stanie: 10 Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny w przeciągu 24h

Numer katalogowy: CV0195

Wymiar: 120 tabletek - masa netto: 195,6 g

Producent: CaliVita International

Opis produktu New Life - Przed ciążą, stan błogosławiony i laktacja

Udoskonalona formuła New Life to dwa razy większa dawka kwasu foliowego i dodatkowa zawartość witaminy D dla jeszcze lepszej ochrony każdej mamy i nie tylko! Multiwitaminowa kompozycja New Life stanowi również doskonałe źródło aktywnych składników dla poprawy wydajności organizmu mężczyzny.

Produkt stanowi także doskonałe źródło beta-karotenuwitaminy ECcynkumanganumiedzijodu, chromu i inozytolu.

 

Komu szczególnie polecamy?

  • Kobietom planującym zajście w ciążę.
  • Kobietom w ciąży i karmiącym piersią (po konsultacji lekarskiej).

 

Jak pokazują coraz liczniejsze wyniki badań, ogromny wpływ na naszą płodność ma styl życia. Prawidłowo zbilansowana dieta, zarówno kobiety, jak i mężczyzny, bogata w określone składniki pokarmowe o szczególnym znaczeniu dla zachowania płodności, może zapewnić dobry stan zdrowia i prawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych.

W życiu większości kobiet przychodzi okres, kiedy zapotrzebowanie na składniki odżywcze wzrasta. W okresie ciąży i karmienia piersią szczególnie istotna staje się optymalna podaż witamin i składników mineralnych – nie tylko ze względu na stan zdrowia matki, ale także dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Przykładowo w drugim trymestrze ciąży, ze względu na intensywny proces tworzenia się krwi, wzrasta zapotrzebowanie na żelazo.

W tym samym czasie rośnie także zapotrzebowanie na witaminę C, która odpowiada nie tylko za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, ale także za wchłanianie żelaza. Zapotrzebowanie na witaminy z grupy B wzrasta średnio o 25-30%.

Ważną rolę odgrywa m.in. kwas foliowy, który jest niezbędny do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży, pomaga w prawidłowej syntezie aminokwasów i produkcji krwi, bierze udział w podziale komórek. Kobiety oczekujące przyjścia na świat dziecka potrzebują także wapnia, gdyż jest on potrzebny m.in. do prawidłowego rozwoju kości, witaminy D – pomagającej w prawidłowym wykorzystaniu wapnia i fosforu czy też magnezu odgrywającego istotną rolę w podziale komórek, wspomagającego utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz wykazującego korzystny wpływ na układ nerwowy.

Artykuły:
Witaminy - NIACYNA (B3) - witamina, która czyni cuda

Akcesoria do produktu New Life - Przed ciążą, stan błogosławiony i laktacja